Fatih Hemoroid (Basur) Tedavisi

Avrupa Cerrahi Fatih'teki hastalar için ameliyatsız hemoroid tedavisi hizmeti vermektedir. Yapılan ameliyatsız hemoroid tedavisi sayesinde hastalar şikayetlerinden çok kısa bir zamanda kurtulabilirler.

Hemoroid veya basur kesin tanısı, doktor tarafından muayenenin yanı sıra anoskopi, rektoskopi, sigmoidoskopi veya kolonoskopi ile konulur.

Hemoroid tedavisinde ilk olarak hastalığın hangi evrede olduğu belirlenmektedir. Bu doğrultuda uzman hekim tarafından hastanın tedavi şekline karar verilemektedir.

Hemoroid (basur) hastalığı evreleri:

1. Evre hemoroid: kanamaya yol açan ve makat dışına çıkmayan iç basur, hemoroiddir.

2. Evre hemoroid: makat dışına çıkan, ancak kendiliğinden içeri giren iç basur hemoroiddir.

3. Evre hemoroid: makat dışına çıkan ve kişinin elle içeri itebildiği, ağrılı hemoroiddir.

4. Evre hemoroid: makat dışına çıkan ve kişinin elle içeri itemediği şiddetli ağrılı basurdur.

Hemoroid  (basur) belirtileri arasında; rektal kanama, ağrı, makatta ele gelen şişlik, akıntı, makatta ıslaklık hissi, kaşıntı gibi şikayetler yer alır.

Genel olarak orta yaş ve üzerindeki kişilerde görülür. Erkeklerde görülme olasılığı kadınlara kıyasla biraz daha fazladır.

Hemoroide neden olan sebepler; kabızlık, ishal, gebelik, bazı sporlar, alkol alışkanlığı, beslenme düzenidir.

Hemoroid (basur) hastalığında, hem hastalıktan korunmak ve hem de hastalığın alevlenme dönemlerinde rahat etmeleri açısından hastaların, uygun bir diyetle beslenmeleri çok önemlidir. Bol sıvı tüketmek, lifli ve doğal besinler ile beslenmek oldukça önemlidir.

Hemoroid hastalarında tedavi şekli hastalığın evresine göre değişmektedir. Son yıllarda cerrahi operasyonlara göre oldukça avantajlı olan ameliyatsız hemoroid tedavisi hastalar tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Ameliyatsız hemoroid tedavisi sayesinde hastalar mevcut sıkıntılarından çok kısa bir sürede, sosyal yaşamlarındaki zamandan kayıp yaşamadan, narkoz riski olmadan minimal işlemlerle hemoroidden kurtulmaktadır.

 

Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Yasir Gözü / Hatice Şahin
 Yasir Gözü / Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Okan Satış
DR Okan Satış
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hızlı Randevu


Sağlık Makaleleri

Basura Ne İyi Gelir?

Basura Ne İyi Gelir?

Basur oluşumunun nedenlerden biri kabızlıktır. Sağlıklı beslenmek vücudumuz içi oldukça önemlidir. Basura ne iyi gelir, sorusunun cevabı ise beslenme alışkanlığıyla basur hastalığında korunmuş olursunuz.

Basur Nasıl Olur?

Basur Nasıl Olur?

Basur'un tıptaki adı hemoroiddir. Halk arasında mayasıl olarak da bilinmektedir. Bir çok nedene bağlı olarak insan hayatında maalesef karşılaşma riski oldukça yüksek olan bu basur (hemoroid) genelde 16 ve 40’lı yaşlarda görülür.

Hemoroidde Beslenme

Hemoroidde Beslenme

Hemoroid rahatsızlığının beslenme alışkanlıklarıyla yakından ilişkisi olduğu tartışılmaz gerçekler arasındadır.Bazı ailelerde beslenme ve buna bağlı kabızlık alışkanlığı hemoroidde en önemli etkiler arasındadır, tuvalette uzun süre kalmak gibi kötü tuvalet alışkanlığı da bazı ailelerde sık rastlanılan durumlardandır.

Dış Hemoroid

Dış Hemoroid

Dış hemoroid oluşumunu tek bir nedene bağlamak yanlış olur. Hemoroid oluşumunun bir çok sebebi vardır. Hemoroid oluşumunun bir çok sebebi vardır.Önemli nedenleri arasında beslenme alışkanlığıdır. 20. yüzyılda başlayan endüstrinin gelişmesine bağlı beslenme alışkanlıklarımızda da oldukça değişiklikler oldu. Günümüzde doğal posalı besinler azaldı.

Hemoroid Nasıl Geçer?

Hemoroid Nasıl Geçer?

Hemoroid vakasında erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Yaygın görülen bu rahatsızlık, her 4 kişiden 3'ünde yaşanmaktadır. Hemoroid tıbbı tedavisi bulunan bir rahatsızlık türüdür.

Basur Nedenleri?

Basur Nedenleri?

Normal normlara göre günlük dışkılama ihtiyacı 2-3 kez olmalıdır. Ancak kişinin beslenme alışkanlığı bu sayıyı değiştirebilir. Aradaki fark çok fazla olmadığı sürece sorun teşkil etmez. Basur nedeni dışkılama ihtiyacı sırasında zamanla gerçekleşen bir olgudur.

Hemoroid Basur Kendiliğinden Geçer mi?

Hemoroid Basur Kendiliğinden Geçer mi?

Hemoroid kendiliğinden tamamen geçebilen bir rahatsızlık değildir. İlk evrelerde uzman hekimin önerileriyle kullanacağınız birkaç basit ilaç ve beslenme alışkanlığınızda yapabileceğiniz ufak değişikliklerle problem çoğu zaman çözülebilir.