Why Avrupa Cerrahi?

We treat only anal diseases

Nonsurgical Hemorrhoid Treatment

Nonsurgical Pilonidal Sinus Treatment

Nonsurgical Laser Fistula Treatment

Nonsurgical Fissure Treatment

Nonsurgical Laser Genital Wart Treatment

Safra Kesesi Hastalıkları ve Tedavisi

 

Safra kesesi karaciğerde yapılan safranın depo edildiği içi boş bir organdır. Yemek borusunu geçip midede sindirilen gıdalar oniki parmak barsağına geldiğinde safra kesesi kasılarak içerisindeki deterjan benzeri safrayı boşaltır ve yağların sindirimi sağlanır. Çeşitli neden le oluşan safra kesesi taşları safra kesesinin çıkışını tıkayarak safra akışını engeller ve yağlı yiyecek yendiğinde hastada ağrıya ve hazımsızlığa neden olur. Daha küçük safra taşları ana safra kanalını tıkayarak hepatite bağlı olmayan sarılığa neden olabilirler.

Safra kesesi taşları hastada mide şikayetlerine benzer ağrılara, hazımsızlığa neden olabilir. İçerde biriken safra iltihaplanarak çok daha fazla ağrıya,kusmaya ve hastanede yatmaya belkide acil ameliyata neden olabilir. Safra kesesinde taş tespit edilen ve şikayetleri olan hastaların ameliyat açısından genel cerrahi muayenesi zorunludur..Günümüzde safra kesesi ameliyatları karın duvarından açılan 4 küçük delikten laparoskopi yöntemiyle yapılmaktadır. Merkezimizde laparoskopi konusunda hastalarımız bilgilendirilmektedir.

Safra kesesi tedavisinin hastalarımıza sağladığı en büyük avantaj aynı gün hastalığın nedenini öğrenip aynı gün tedavi olmalarıdır. Hastalarımız hiçbir iş gücü kaybı yaşamazlar. Tedavi yalnızca 5-10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve dileyen hastalar yürüyerek evlerine ya da işlerine dönebilirler.

Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
General Surgery

Doctor Information

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
General Surgery

Doctor Information

Yasir Gözü / Hatice Şahin
 Yasir Gözü / Hatice Şahin
General Surgery

Doctor Information

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
General Surgery

Doctor Information

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
General Surgery

Doctor Information

Appointment
Please write your number with your country's calling code for a call back