Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Basur İçin Doğal Tedavi

Hemoroid hastalığı yani halk arasında bilinen basur, makatta anal kısımda bulunan ve hastalığın ilerlemesi durumunda makatta meme oluşması ve kanama olmasına neden olan hastayı çok fazla sıkıntıya sokan ağrılı bir rahatsızlıktır. Basur tedavisinde en etkili yöntem ise ameliyatsız lazer tedavisidir. Ancak başlangıç aşamasında olan basur evde bir takım doğal yöntemlerle önlem alınarak ilerlemesi durdurulabilir ve rahatlama sağlanabilir. Erken dönemde fark edilmeyen ve kendi haline bırakılan basur, zaman içerisinde çok daha ciddi evreye gelerek hastanın günlük yaşam kalitesini düşürür.
 
Basur rahatsızlığı hemen hemen herkesin başına gelebilecek kötü bir rahatsızlıktır. Erkek, kadın, yaşlı, çocuk neden olan bir çok etken vardır. Bunlardan bazıları; hareketsiz ve sporsuz bir yaşam tarzı, sağlıksız beslenmek, çok fazla oturmak, fazla kilolu olmak, yanlış tuvalet alışkanlıkları, aşırı ıkınmak, az sıvı tüketimi, hamilelik gibi bir çok nedeni vardır.
 
Basurun oluşmasında yatan asıl neden dengesiz ve sağlıksız beslenme programıdır. Basur hastalığında önemli olan faktörlerden biri bağırsak hareketlerini bozan yiyeceklerdir. Örneğin;acılı baharatlı, çok tuzlu veya çok şekerli gıdalar, alkol,kahve çay gibi kafeinli içeceklerdir.  Bunun yanı sıra kabızlığa neden olan sert, kuru gıda maddelerinin yanında çok az sıvı tüketimi de dışkının çok sert olmasına ve makattaki kaslara hasar vermesinden dolayı basura neden olmaktadır. Bu yüzden  bağırsak ve sindirim sistemini tembelleştiren gıdalar yerine lif oranı yüksek, tahıllı gıdalarla beslenmek basuru önlemede çok önemlidir. Sindirim sistemini rahatlatmak ve kolaylaştırmak için sadece beslenme ile değil, düzenli egzersiz ve spor yapmak oldukça önemlidir. Basur rahatsızlığını önlemenin diğer yolları ise çok uzun süreli oturmamaya gayret etmektir. Çünkü çok fazla oturmak ya da bisiklete binmekte makat bölgesine baskı uygulamasına neden olur ve kaslara zarar verir.
 
Basur  rahatsızlığı evde yapılacak doğal yöntemlerle kısa bir süreliğine rahatlama sağlar. Ancak hiçbir zaman kesin çözüm değildir. Bu nedenle basur rahatsızlığı için 5 dakika gibi kısa bir sürede ameliyatsız tedaviler ile probleminizden kurtulabilirsiniz. Bu tedavinin en büyük avantajı klasik yöntemlere göre ağrının minimum olmasıdır. Hasta aynı gün içerisinde hem muayene olup  hem de işlem olabileceği için iş gücü kaybı olmaz. İyileşme sürecinde sosyal-iş yaşamını rahatlıkla idame edebilir. İşlem esnasında hastaya narkoz uygulanmaz. Böylece narkoz narkozun tüm riskleri ekarte edilmiş olur.
 

Basur için ameliyatsız tedavi avantajları;

  • Herhangi bir narkoz riski yoktur.
  • Müdahale lokal anestezi uygulayarak yapılır.
  • Hasta aynı gün hem muayene hem de müdahale olabilmektedir.
  • Müdahale sonrasında hiçbir yara, dikiş izi kalmaz.
  • Ameliyat stresi yoktur.
  • Hasta aynı gün işine dönebilir.
  • Ağrı yok denecek kadar azdır.
  • Hastaların en  önemli avantajı aynı gün rahatsızlık sebeplerini öğrenip ve aynı gün işlem (müdahale) olmalarıdır. Sonrasında evlerine ya da işlerine yürüyerek dönebilmeleridir.
Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Özer Özdemir
UZM. DR. Özer Özdemir
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.