Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Hemoroidin Kesin Çözümü Nedir?

Hemoroidin Kesin Çözümü Nedir?

 
Hemoroid hastalığı günümüzde ameliyatsız şekilde tedavi edilebilmektedir. Dışkılama esnasında belirtileri artış gösteren hemoroidin hastanın yaşam kalitesine doğrudan etkisi bulunur. Halk dilinde basur veya mayasıl adıyla bilinen hemoroid makat hastalıklarının en sık görülen türüdür. İlk evrede anlaşılan hemoroid basit ve kolay tedavi yollarıyla yok edilebilir. Hastalık tedavi edilmez ve ertelenirse hasta için daha zor zamanlar yaşanır. Hemoroid iç ve dış hemoroid olmak üzere ikiye ayrılır. Dış hemoroidler genellikle uzun süre oturarak çalışanlarda, taksicilerde, bankacılarda görülür. İç hemoroidler hastaların yaşam kalitelerini oldukça düşürürler. Tedavileri zorludur. İç hemoroidi bulunan bireyin dışkı tutamama gibi sorunları olabilir. İç hemoroidi olan bireylerin düzenli egzersiz yapmaları da çok önemlidir. Hemoroidin geçmesi için hastalara ılık su oturma banyosu önerilmektedir. Bu oturma banyosu iç hemoroidlerde işe yarayabilir ama dış hemoroidlerde çok etkili değildir. 
 
Toplamda 4 evre inclenen hemoroidlerin her evresi kendine has özellikler barındırır. 1 . Evre hemoroidlerde kanama gibi belirtiler görülebilir. Şişmiş kitlelerin ele geldiği bu evrede hastalık kendi yavaş yavaş belli eder. 2. Evre hemoroidlerde hastalara mecbur kalınmadıkça ameliyat önerilmez. 3. Evre hemoroidlerde artık hastaya kesinlikle müdahale edilmesi gerekir. 4. Evre hemoroidlerde hem hasta için riskler bulunur hem de ameliyat edilmesi zordur. Hemoroid kitlesinin tamamen alınması gerekebilir. Bu durumda hastanın makatında darlık oluşabilir. Gaz kaçırma sorunları oluşabilir. 
 
Hemoroid makat bölgesini tahriş tahriş eder. Gebelerde en büyük sorunların başında hemoroid hastalığı vardır. Bebek kafası kadınlarda pelvis adı verilen bölgeye girdiğinde hemoroidlerin şişmesine neden olurlar. Doğum sonrasında iyileşen hemoroidler olabildiği gibi iyileşemeyen hemoroidler vardır.  Bu tip hemoroitlere cerrahi müdahale gerekebilir. Kabızlık sorunu kronik hale gelmiş hastalarda hemoroid hastalığı çok sık görülebilir. Hemoroidin meydana gelmesinde genetik faktörlerin de etkisi çoktur. 
 
Beslenme kültürüyle doğrudan ilişkili olan hemoroid hastalığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülmektedir. Bu bölgelerde kırmızı et tüketimi çok yaygındır. Tüketilen gıdaların çok acı olması nedeniyle hemoroid hastalığı kaçınılmaz olur. Yediğimiz içtiğimiz her şeyin doğrudan vücudumuza etki ettiğini unutmamalıyız. Lifli, posalı ve zeytinyağlı gıdaların ağırlıklı olarak tüketilmesi çok önemlidir. Buna ek olarak gün içinde en az 2,3 litre su içmek çok büyük önem taşır. Rektal kanamaların olduğunda bireyler başka hastalıklardan da şüphelenmelidirler. Kanaması olan hastaların kalın bağırsak hastalığının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bazı hastalarda hem hemoroid hem de rektum tümörü aynı anda görülebilir. 
 
 

Hemoroidin Kesin Çözümü Nedir?

 
Hemoroid tedavisi; Hemoroid hastalığında öncelikle bilinmesi gereken hastalığın kendi kendine geçmeyeceğini kabul etmektir. Eğer kendi kendine geçeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hemoroid hastalığı kaçıncı evresinde olursa olsun mutlaka bir proktoloji uzmanı tarafından tedavi edilmelidir. Hemoroid hastalığında ele gelen şişlik, dolgunluk hissi geçmiyorsa mutlaka çözüm yolları aranmalıdır. İlk evredeki bir hemoroide sahip olan hastalara diyet programı uygulanarak hastanın rahatlaması sağlanır. Bunun dışında ılık su banyoları tavsiye edilmektedir. İlk evrenin dışına çıkmış hastalarda ele gelen şişlikler geçmezler. Pakeler içeri itilmez.
Hemoroid hastalığı merkezimizde ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemi hastalara birçok avantaj ve konfor sağlamaktadır. Kesi ve dikiş işlemlerinin uygulanmadığı hastalarda cerrahi operasyonlardaki gibi komplikasyonlar görülmez. 5  dakika gibi kısa sürede tedavi edilen hastalar normal yaşamlarına kısa sürede dönebilirler. Anestezi yerine lokal anesteziyle tedavi edilen bireyler ameliyat stresi yaşamazlar.  Hemoroid ile ilgili sorularınız için 7/24 hizmet veren çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezi telefon numarası: 444 8 623
 
Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Okan Satış
DR. Okan Satış
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.