Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi Tedavisi

Kuyruk sokumunda kıl dönmesi hastaları, başlangıçta çok fazla belirti vermeden ilerleyebilen ve bu süreç ile birlikte hastaların kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisi yoluna girmekten kaçınmaktadırlar. İlk dönemlerde çok önemsemedikleri için tedaviye başvurmak istemezler. Hatta ve hatta bölgede oluşabilecek olan diğer deri hastalıkları ile sıklıkla karıştırabilirler. Böylelikle kendi kendilerine uygulayabilecekleri, çözüm yolu bulmaya çalışırken eski haline dönmesini beklerler. Özellikle doktorlara başvurmadan önce sıklıkla yapılan yanlış seçimler; aktarlardan alınarak uygulanan kremler, bitkiler oldukça sık olarak tercih edilebilmektedir. Bu yanlış tutumu sonucunda bölgede oluşan apsenin daha da büyümesine, ağrılı ve şiş bölgenin hastaya daha da çekilmez hale gelebilen günler yaşatmasına yol açabilmektedir.

Kuyruk sokumunda kıl dönmesinin oluşum göstermiş olduğu kırmızı, şiş, apseli görüntünün sivilceye benzetildiği söylenilmektedir. Fakat kıl dönmesinin enfeksiyon sonunda oluşturmuş olduğu apsenin sıkılmaması gerektiği, unutulmaması gereken gerçekler arasında yer almaktadır. Bu şekilde davranmak kuyruk sokumu bölgesinin oluşturabileceği diğer tüm hastalıklara karşı savunmasız, açık ve hazır bir hale gelebileceğini gösterir.

 

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Nedir? Kıl Dönmesi Neden Olur? Bilgi Almak İçin TIKLAYIN…

 

Kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisi, klasik cerrahi işlem dışında yapılabilecek olan, tam olarak ameliyatsız lazer ile uygulanan yöntemler ile tedavi edilmesi artık günümüzde oldukça mümkün olarak yer almaktadır. Artık neşter geride kaldı. Sağlığınıza kısa sürede kavuşmanız çok daha kolay hale geldi. Ameliyat öncesi ve sonrası bir takım yapılan hazırlıklara ihtiyaç duymanıza gerek kalmadan kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisi gerçekleştirilebilmektedir. Bu yaklaşımlar çoğu hastayı tedavi olmaktan uzaklaştıran ve sosyal hayatlarını etkileyebilecekleri için tedaviyi geciktirmelerine yol açmaktadır. Böylelikle tedavi sonucunda hızlı ve kesin çözüm alınmamasına neden olabilmektedir.
Kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisi, günümüzde ameliyat yerini, ameliyatsız ayaktan uygulanan lazer ile tedavilere bırakmıştır. Ameliyatsız olarak uygulanan bu yöntemde mikro sinüsektomi ve fenol tedavi şekli, hastanın günlük yaşantısına kaldığı yerden devam etmesini sağlayabilmektedir. Bu tedavi şekillerinde iyileşme süresi hızlı bir şekilde gelişerek, herhangi bir doku kaybına yol açmadan, kişide olumsuz bir psikoloji hissi bırakmamaktadır.

Uzun vadede lazer ile çözüm sunmuş olan kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisi, oldukça önem arz eden yöntemler arasındadır. Bu nedenle tedaviye geç kalınmadan, alternatif çözüm yollarına başvurmak yerine yalnızca bu alanda hizmet veren proktoloji hekimlerine danışmak gerekmektedir. Tedavi sonrasında veya kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisi öncesinde bölgenin temizliğine önem verilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Çünkü kıl dönmesi intergluteal sulkus adını vermiş olduğumuz olukta kılların birikmesi ile zamanla yapılan oturup, kalkma, hareket etme eylemleri sırasında sürtünmenin etkisi dikkat çekerek deri içerisine kılların içeriye girmesi söz konusu olan makat hastalıkları arasında yer alır. Deri içerisinde adeta bir yuva kurarak biriken kıl tanecikleri yumak haline gelerek apse oluşumlarına vesile olur. Böylelikle de kişinin günlük hayatını etkileyecek olan oturup, kalkma ve hatta ve hatta adım atabilme yetisini engelleyebilmektedir. İşte tüm bu ihtimaller göz ardı edilmeden kuyruk sokumunda kıl dönmesi tedavisini vakit kaybetmeden gerçekleştirilmelidir.

 

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır Konusu Hakkında Bilgi Almak İçin TIKLAYIN...

 

Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Okan Satış
DR. Okan Satış
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Kıl Dönmesi Tekrarlar mı?

Kıl Dönmesi Tekrarlar mı?

Kıl dönmesi problemi; daha çok vücut kıllına sahip olanlarda, uzun süre oturanlarda, iki kalça arasında ki oluğu dar ve derin olanlara, vücut kılları sert ve kalın olan kişilerde, çok fazla terleyen insanlarda en önemlisi de yeterli kadar kuyruk sokumu bölgesi temizliği yapılmayan kişilerde daha sık görülü