Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavi Yöntemleri

Lazerle siğil tedavi yöntemleri artık oldukça kolay... HPV tedavisinde hedef olan, virüsün tedavisi değildir. Virüsün oluşturmuş olduğu siğillere, kondilomlara yapılan müdahaledir. Genital siğilin tekrar etmesini azaltabilmek için, vakit geçmeden, en küçük lezyonlara dahi işlem yapılarak, tedavi edilmelidir. İşte bu şekilde lazerle siğil tedavi yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Lazerle HPV tedavi yöntemleri, steril bir ortamda, yoğun ameliyathane ışıkları altında yapılması uygundur. Çünkü genital siğil, gözle görülebilecek kabarcıkları barındırsa da yeni oluşumlar fark edilemeyecek kadar küçük olabilmektedir. Bu nedenle lazerle siğil tedavi yöntemleri oldukça yüksek başarı oranına sahiptir. Küçük lezyonlardan, en az birisi gözden kaçırılırsa, kısa süre içerisinde yayılım artacaktır. Bu yüzden de müdahale esnasında yüksek ışık altında yapılan diğer siğil tedavi yöntemlerinde tam anlamı ile siğil köküne inilemeyen teknikler kullanılabilir. Böylelikle küçük boyuttaki hücreler zamanla işlem görmediğinden tekrarı yaşanarak, tedavi tamamlanmamış olur.

HPV hastaları, sıklıkla çekinmeden kaynaklı olarak doktor muayenesini erteleyebilmekteler. Hastanın yaşadığı şikâyetler, sıkıntılar ve belirtiler mutlaka doktora gidilmesi gerektiğini açıklar nitelikte yer alır. Bu sebeple göz ardı edilip, tedaviden kaçınmamak gerekir. Kondilom belirtilerini yok saymayıp, kabullenerek, en sağlıklı çözüm yolu bulunabilecek olan hekim görüşüne başvurulması gerekmektedir.

 

Kondilom Nedir? Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYIN…

 

HPV tedavisinde başvurulan yöntemler arasında öncelikli olarak akla ilk gelen cerrahi teknik ile tedavinin sağlanmasıdır. Bu tedavi şeklinde genel anestezi altında narkoz uygulanarak, oluşan siğillerin tek tek alınması ile gerçekleşir. Kişiyi oldukça rahatsızlık hissi vererek, narkoz kullanımın da vermiş olduğu yan etkiler de bu tedavinin cabasıdır. Cerrahi işlem ile yapılan tedavi şeklinde genital bölge veya makat bölgesinde gelişen kondilomlar olsun, alınması ile birlikte iz bırakarak kişide oldukça olumsuz etki yaratmaktadır. Psikolojik açıdan da kişide olumsuz etki bırakabilen bu tedavi şeklini hastalar pek tercih etmemektedir.

Ameliyatsız lazerle siğil tedavi yöntemleri oldukça yaygın olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen tedavi seçenekleri arasındadır. Çünkü lazerle HPV tedavi yöntemleri amacı doğrultusunda, siğil bölgesinin tamamen ortadan kaldırılma prensibine dayanabilen, en yakın tedavi seçeneklerindendir.

Kriyoterapi (dondurma) yönteminde uygulanan azot gazı, siğilin oluşturmuş olduğu bölgeye uygulanılarak, siğilin üzerine gaz püskürtülmesi ile uygulanan bir tekniktir. Fakat bu yöntem de siğilin köküne inilip inilmediği açısından hekimler çok fazla ayırt edemeyebilir. Bu nedenle de seansları oldukça fazla ve uzun sürebilmektedir.

Ameliyatsız lazerle siğil tedavi yöntemleri; öncelikli olarak kişinin durumuna uygun olarak uygulanmalıdır. Burada tabi ki dikkat edilmesi gereken nokta, uygulama yapacak olan kişinin yeterli şekilde tecrübeye sahip olmasından geçmektedir. Buharlaştırılarak (ısıtılarak), yapılan lazer siğil tedavi yöntem şeklinde, siğil köküne tam anlamı ile inildiğinden emin olunmaktadır. Bu tedavi yöntemindeki amaç, siğil varlığının olduğu doku zeminin yok edilmesine dayanmaktadır. Bu yüzden lazer yöntemi ile genital siğil, kondilom tedavisinde kişiye oldukça avantaj sağlayabilen tedavi şekillerinin başında yer almaktadır. Elbette ki başvurmuş olduğunuz hekim size en uygun olan tedavi yöntemi ve şeklini söyleyecektir. Bu alanda yine bir genel cerrah veya sıklıkla bu alana bakan proktoloji hekimlerine başvurmak gerektiğini unutmamak gerekir.

 

Genital Bölgede Siğil Tedavisi Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin TIKLAYIN…

 

Belirtmiş olduğumuz gibi tüm tedavi şekillerinde hedef avantaj içeren veya içermeyen, siğillerin iyileşme göstermesine dayanmaktadır. Unutulmaması gerekir ki makat ve genital bölgede oluşan siğillerin, lezyon yapılarının kişi üzerinde taşıyıcı olarak uzun yıllar boyunca devam edebilmektedir. Bu nedenle devreye bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekirken, en büyük desteği sağlamaktadır.

Doktora başvurmadan çekinmekten korkmayın. Siğil, zaman kaybı olmadan tedavi edilmesi gereken viral enfeksiyonlar arasında yer alır. Yayılım göstermeden önce en ufak bir belirti ile karşılaştığınızda mutlaka bir doktora başvurmaktan çekinmeyiniz.

 

Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Okan Satış
DR. Okan Satış
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

HPV Virüsü Erkeklere Nasıl Bulaşır?

HPV Virüsü Erkeklere Nasıl Bulaşır?

Hpv, cinsel temas yoluyla geçer ve 50 den fazla tipi bulunan viral bir rahatsızlıktır. Yaygın bir virüs olup seksüel anlamda aktif insanların hayatları boyunca en az bir kez karşılaştıkları bir hastalıktır. Genelde HPV tipleri erkeklerde penis ve anal çevre cilt içine alan genital bölge etrafında görülebilir.