Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

4. Derece Hemoroid

Hemoroidlerin tedavileri ertelendiği taktirde zaman içerisinde aşama aşama, derece derece ve evre evre ilerlerler. Öyle ki dördüncü derece iç kısımdaki hemoroidler o kadar ileri seviyededir ki bu dönemden sonra dış basurlarlar sınırları ayrılamaz bir biçim halini almıştır. Böyle önemli derecede olan ve ilerleyen hemoroidlerde teşhis göz ile bakılarak yapılabildiği gibi parmak ile hafif bir şekilde ayrılarak da konulabilir. Ancak kesin teşhisin yapılması adına parmak ile iç kısma bakmak, kolonoskopi, rektoskopi ya da anoskopi gibi ek olarak uygulanan görüntüleme cihazlarına da ekstra bir gereksinim duyulmaz. Fakat ek biçimde hastada kanser şüphesi söz konusu ise o durumlarda kolonoskopi yapılmalıdır. Yani, hastalığın yanısı sıra başka bir sorun olup olmadığından da emin olunmalıdır.

Dış kısımlarda hissedilen ve ele gelen hemoroid (basur) memelri iç kısıma giremezler. El ile iç kısma sokulsalar bile en acil biçimde dış kısma yeniden çıkarlar. Hastalar oturdukları taktirde hemoroidler dış kısımda olduklarından dolayı çoğunlukla bir ıslaklık ve kanama oluşur.

Bu konuda en etkili tedaviler ise ameliyatsız hemoroid tedaivisi, lazer tedavisi, boğma teknik tedavisi, longo tedavisi ve klasik genel cerrahidir.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisinin Hastaya Sunduğu Avantajlar

 • Hastanın yaklaşık  5 dakika gibi kısa bir sürede müdahale  işlemi tamamlanır.
 • Narkoz uygulanmaz ve dolayısı ile narkoza bağlı yan etkiler görülmez.
 • Sadece lokal anestezi uygulanır.
 • Ağrı derecesi yok denecek kadar azdır.
 • Ameliyatsız hemoroid (basur) tedavisinde makat içine tampon yerleştirilmez. Bu nedenle hasta işlemden hemen sonra günlük hayatına geri döner.
 • Herhangi bir dikiş-kesi  atılmadığı için dokular zarar görmez.
 • Bu nedenle estetik açıdan hiçbir rahatsızlık vermez.
 • Hastalar aynı gün hem tanılarını öğrenir hem de müdahale olabilir.
 • Böbrek, karaciğer, kalp hastalıkları, şeker, kanama bozukluğu  gibi sistemik rahatsızlığı olan hastalara  uygulanabilir.
 • Kesi ve dikiş olmadığı için normal ameliyatlar da görülebilen iltihaplanma ve apseler görülmez.
 • Ameliyatlar da  doku kaybına bağlı meydana gelen ve hastanın yaşamını ömür boyu olumsuz etkileyen gaz tutamama ve dışkı tutamama  gibi sıkıntılar olurken, Ameliyatsız  yöntemlerde bu sıkıntılar görülmez. Hasta normal hayat konforuna aynen devam eder.
 • Ameliyat uygulanan hastalarda doku kaybına ve konulan dikişe bağlı olarak makatta daralma meydana gelir. Ameliyatsız yöntemlerde doku kaybı olmadığı ve dikiş kullanılmadığı için böyle bir sorun oluşmaz.

 

Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Okan Satış
DR. Okan Satış
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.