Neden Avrupa Cerrahi?

Sadece Makat Hastalıklarını Tedavi Ediyoruz.

Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Fistül Tedavisi

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

Ameliyatsız Lazerle Genital Siğil Tedavisi

Makat  hastalıkları genellikle çok ağrılıdır ve sıkıntılıdır. Birbirlerine benzer ve karıştırılan 3 makat hastalığı  vardır. Bunlar hemoroid, perianal fistül ve anal fissürdür. En sık görülen ise hemoroiddir.

 

Halk arasında basur olarak  adlandırılan hemoroid, makatın çevresinde mevcut olan venöz  damarların şişmesiyle oluşan bir anal bölge hastalığıdır. Makat bölgesinde büyük tuvaletimizi tutmamızı sağlayan 2 adet kas, sfinkter mevcuttur. Bunlar dış sfinkter  ve iç sfinkter kaslardır. Dış kas, dış sfinkter bizim kontrolümüzdedir. Büyük abdest yapmak istediğimizde biz dış kası kendi isteğimizle  açıyoruz. İç kas buna paralel olarak kendiliğinden açılıyor. İç ve dış kas arasındaki bu uyum bozulduğunda kişi kabız olmasa da ıkınarak ve zorlanarak dışkısını yapar. Buda zorlanma sonucu damarların şişmesine neden olur ve hemoroid gelişir. Makat bölgesindeki hemoroid hastalığını tetikleyen bir çok neden vardır. Uzun süre ayakta durma,kabızlık, ishal,gebelik, hareket azlığı ve bazı ailelerde katılımdır. Hemoroid genellikle 20-50 yaş arası görülmektedir. Hemoroid belirtileri ise kişiden kişiye farklılık gösterir. En sık rastlanılan belirtiler şunlardır;
  • Makattan kan gelmesi
  • Makatta ağrı, kaşıntı, akıntı
  • Tuvalet sonrası ele gelen şişlik
  • Tuvalet sırasında ağrı ile birlikte olan kanama

 

İç Ve Dış Hemoroid

Hemoroid hastalığı iç ve dış hemorid olmak üzere 2 grupta incelenir. Dış hemoroidler makat etrafında bulunan hemoroid yastıkçıklarının gevşemesi ile oluşur. İç hemoroid ise anal kanalda başlayıp makat dışına çıkan pakelerden meydana gelir. Hemoroid 4 evreden oluşur. Anüs bölgesi ilk zamanda ufak bir çatlak problemi ile başlasa da yapılan dikkatsizlik ve yanlış beslenmekten dolayı 1. Evreden 4. Evreye kadar ulaşabilmektedir. Önceleri hafif başlayan şikayetler zaman geçtikçe çok şiddetlenir ve sosyal hayatı bile etkiler. Bu nedenle hemoroid problemi var ise mutlaka uzman doktora gidip muayene olmalısınız. 
 
Hemoroid rahatsızlığını fark ettiğiniz an zaman kaybetmeden doktora gitmeniz gerekir. Beklemek kişiye yarar sağlamıycağı gibi zarar verecektir.  Hemoroid hastalığı için ameliyatsız lazer yöntemi ile bu rahatsızlıınızdan kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız tedavi yöntemi ile aynı gün muayene ve müdahale işleminizi yaptırabilirsiniz. Çok kısa süren bu müdahalede hasta günlük yaşantısına kaldığı yerden devam edebilir. 
 
Hızlı Randevu
Yasir GÖZÜ
OP. DR. Yasir GÖZÜ
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Hatice Şahin
OP. DR. Hatice Şahin
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Mevsim Diriker
DOÇ. DR. Mevsim Diriker
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Okan Satış
DR. Okan Satış
Genel Cerrahi

Doktor Bilgisi

Anlaşmalı Kurumlar

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu

Basur Belirtileri

Basur Belirtileri

Basur belirtileri arasında en sık ve ilk görülen makatta kanama şikâyetidir. Makatta kanama şikâyeti her evrede görülür. Ancak kanamanın şiddeti basurun evresine göre değişir.1. evre hemoroidler zorlanmaya bağlı ara ara görülen kanama,2. Evreye geçişte her dışkılamada meydana gelir.