Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi

Kıl Batması Nedir? Kıl Dönmesi ile Arasındaki Fark Nedir?

Kıl batması ile kıl dönmesi toplumda sıkça karıştırılan iki farklı fakat aynı zamanda benzer yanları olan rahatsızlık olarak karşımıza çıkıyor.

Makatta (Popoda) Kıl Dönmesi Ve Mikro Sinüsektomi

Popoda kıl dönmesine sahip hastalar, rahatsızlığın kendiliğinden yok olmasını beklememelilerdir. Cilt altındaki kılların tedavisiz yok olması neredeyse imkânsızdır.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Belirtileri Ve Tedavisi

Yaş, cinsiyet ve hayat şartlarının kıl dönmesi rahatsızlığını etkileyebileceği gibi kişinin kıl yapısı da kıl dönmesi rahatsızlığı oluşumunda etkili olabilmektedir.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Ameliyatı Ve Ameliyat Sonrası

Kıl dönmesi hastalığından kurtulmanın yolu olarak, günümüz teknolojisinin gelişmesiyle de lazer yöntemi ile birçok yerde tedavi sağlanabilmektedir.

Bayanlarda Kıl Dönmesi Belirtileri

Bayanlarda kıl dönmesi belirtilerini yaşamamak için öncelikli olarak hijyene önem vermek gerekir. Bu nedenle kıl temizliğinin mutlaka yapılması önem arz eder.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) Nedir? Kıl Dönmesi Neden Olur?

Kıl dönmesi, kuyruk sokumunun iki kaba et arasındaki kıvrımlı bölgeye ismini vermiş olduğumuz intergluteal sulkus alanının dar ve derin olmasından kaynaklı olabilir.

Kıl Dönmesi Erkeklerde Daha Çok Görülüyor

Kıl dönmesi hastalığı insan vücudunda sırt, ense, saç derisi gibi bölgelerden dökülen kıl ve tüylerin deri altında birikmesiyle meydana gelir. Kıl ve tüyler gözenek ya da boşluklardan derinin altına doğru birikerek kistik yapı oluşturur.

Kıl Dönmesi Hangi Yaşlarda Görülür?

Kıl dönmesi hastalığı kuyruk sokumunda oluşan bir cilt hastalığıdır. Vücudun ense, sırt, saç derisi gibi bölgelerinden dökülen tüy ve kıllar gözenekler sayesinde boşluklardan derinin içine doğru ilerleyerek kıl dönmesinin oluşmasına neden olurlar.

Kıl Dönmesi Neden Tekrar Yaşanır?

Kıl dönmesi tekrarı 5 yıl içerisinde % 5 ila 40 arasında değişir. Bunun başında uygulanan cerrahi yöntemin tekniği gelir. Cerrahi tekniğin vakaya göre uygun seçilmesi tekrar şansını düşürür.