Ameliyatsız Hemoroid (Basur) Tedavisi

Lazerle Basur Tedavisi

Lazerle basur tedavisi sayesinde hemoroid (basur) hastalığına sahip olan kişiler hızlı, kolay, acısız ve yatış gerektirmeyen bir biçimde tedavi olabilmektedirler.

Hamilelikte Basur Neden Olur?

Hamilelikte basur nedeni, gebelik dönemindeki bayanlar için oldukça ilgi çeken ve huzursuzluk verebilen rahatsızlıklar arasında yer alır.

Basur Sancısına Ne İyi Gelir?

Basur sancısı kişiye oldukça huzursuzluk veren bir ağrıdır. "Acaba ne iyi gelir" diye düşünmeden öncelikli olarak alanında uzman olan bir doktora başvurmak gerekir.

Hemoroid Kendiliğinden Geçer Mi?

Hemoroidin (basurun) kendiliğinden geçmesini beklemeden tedavi olunması gerekir. Tedaviyi geciktirmek, sizin aleyhinize işleyen bir süreç olur.

Tromboze Hemoroid Ve Basur Memesi

Dış hemoroid (dış basur) ile karıştırılan tromboze hemoroid, iç hemoroidin (iç basur) aşırı ıkınmaya bağlı olarak kabızlık ve benzeri gibi nedenlerle dışarı çıkar.

Hamilelikte Hemoroid Ve Gebelikte Basur Tedavisi

Gebelik döneminde hemoroidden korunmak için öncelikle olarak su tüketimi başta olmak üzere sağlıklı ve düzenli beslenme şekline uyulması gerekir.

Dış (Eksternal) Hemoroid (Basur) Belirtileri Ve Tedavisi

Dış basur rahatsızlığı; yoğun olarak kanama, makatta ağrı, kaşıntı, tam boşaltım yapamama hissi gibi belirtiler yaratabilir. Tromboze; bir dış hemoroid çeşididir.

Hemoroid (Basur) İlaçları, Kremleri Ve Bitkisel Tedavisi

Hemoroid hastalığı oluşum gösterdiği kişiye çok ciddi sıkıntılar yaratabilir. Bunun için hastaların yöneldiği doğal yöntemler kalıcı tedaviyi çoğunlukla sağlayamaz.

İç Hemoroid Belirtileri Ve Tedavisi

İç Hemoroid, dört evreden oluşur ve her evresinde hastaya farklı şikayetler verebilir. Bunlardan birkaçı; kanama, kaşıntı, akıntı ve ağrı olarak hastalarda görülür.