Ameliyatsız Anal Fissür Tedavisi

ok Anal Fissür Neden Oluşur?

Anal Fissür Neden Oluşur?

Anal fissür hastalığını duyduğumuzda ilk olarak kabızlık sorunu aklımıza gelmelidir fakat kabızlık dışında başka etmenler de mevcuttur.

ok Anal Fissür Sebepleri

Anal Fissür Sebepleri

Anal fissür rahatsızlığın en yaygın sebebinin kabızlıklıktır. Bu yaygın sebebin dışında yine anal fissüre sebebiyet veren durum ve rahatsızlıklar mevcuttur.

ok Fissür Kanser İlişkisi

Fissür Kanser İlişkisi

Fissürün (makata çatlağının) kanser ile hiçbir alakası yoktur. Fissür, hemoroid gibi masum bir hastalıktır. Kanserleşmez ama fissür makat çatlağı olduğu için fistüle yol açabilir.

ok Fissür Neden Kadınlarda Daha Sık Görülür

Fissür Neden Kadınlarda Daha Sık Görülür

Kadınlık hormonlarının bağırsak üzerinde aktivitesi üzerine etkisi araştırıldığında kadınlar; karın ağrısı, kabızlık, tuvalete çıkma konusunda erkeklere göre daha dezavantajlıdır. Bağırsak hareketleri erkeklere göre biraz daha problemlidir. Dolayısı ile bunlar problemli olduğundan dolayı makat çatlağı kadınlarda daha sık görülmektedir.

ok Anal Fissür Tanısı Nasıl Konur

Anal Fissür Tanısı Nasıl Konur

Anal fissür hastalığı, dışkılama esnasında ve sonrasında kişiyi derin acılara mahkum eden bir rahatsızlıktır. Anal fissür (makat çatlağı) genellikle şiddetli ıkınma ile ortaya çıkar. Rahatsızlığın en büyük sebebi kabızlık sorunudur.

ok Anal Fissür (Makatta Çatlak)

Anal Fissür (Makatta Çatlak)

Anal fissür rahatsızlığı en sık görülen makat hastalığıdır. Bu hastalığın bu kadar sık görülme sebebi ise hastalığın en büyük nedeninin kabızlık olmasıdır. Kabızlık her yaş ve cinsiyet grubunda görülebilen yaygındır bir durumdur. Kısacası söz konusu anal fissür rahatsızlığında her insan risk grubuna girmektedir.

ok Anal Fissür Oluşması veya Tekrarlaması Nasıl Önlenir

Anal Fissür Oluşması veya Tekrarlaması Nasıl Önlenir

Anal fissür hastalığı toplum içerisinde en sık rastlanan makat hastalığıdır. Bunun sebebi ise hastalığın en büyük oluşum nedeninin herkeste görülebilen kabızlık rahatsızlığı olmasıdır.

ok Anal Fissür Evde Tedavi

Anal Fissür Evde Tedavi

Kabızlık anal fissürü oluşturan ilk etkenlerden biridir. Anal fissüre hamilelik esnasında ya da doğumdan sonraki ilk günlerdeki tuvalet alışkanlığını aksatmak neden olabilir.

ok Fissür Kanama

Fissür Kanama

Anüste kanama probleminin birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenlerin ilk sırasında ise anal fissür sorunu gelmektedir. Anal fissür rahatsızlığı; toplum içinde en sık görülen makat hastalıklarından birisidir. Anal fissür hastalığı, dışkılama anında veya sonrasında kişiye acı veren bir hastalıktır.