Genital Siğil Tedavisi

ok Genital Siğil Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital Siğil Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer kişi siğil tedavisi olduysa aşağıdaki maddelere dikkat etmelidir; - Kontrollerinize düzenli gidin. - Genital hijyeninize dikkat edin. - Önerilen testleri (Smear testi, HPV testi) düzenli yapın.

ok HPV'de Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

HPV'de Yapılması ve Bilinmesi Gerekenler

HPV çoğunlukla cinsel birliktelik ve temas yolu ile bulaşmaktadır. Virüs eşinde veya partnerinde HPV tespit edildi ise mutlaka uzman bir doktor kontrolünden geçilmelidir.

ok HPV’nin Sebep Olduğu Olumsuzluklar

HPV’nin Sebep Olduğu Olumsuzluklar

HPV özellikle kadınlarda rahim ağzı kanserine, erkeklerde ise penis kanserine sebebiyet vermektedir. Bu sebepten ötürü dikkat edilmesi ve en kısa sürede tedavi edilmesi çok önemlidir.

ok Genital Siğil ve Kanser İlişkisi

Genital Siğil ve Kanser İlişkisi

HPV özellikle kadınlarda rahim ağzı kanserine sebebiyet vermektedir. Bu sebepten ötürü dikkat edilmesi ve en kısa sürede tedavi edilmesi çok önemlidir.

ok HPV Lezyonları

HPV Lezyonları

Human Papilloma Virüsü cinsel ilişki ya da teması sonucu bulaşma sağlar. Günümüzün en yaygın hastalıklarından biridir. Genital bölge de oluşan siğiller hasar ve sıyrıklardan cinsel temas sonucu bulaşır ve bazen hiçbir belirti vermeden kendiliğinden yok olurken bazen de genital bölgede siğil daha da ileri ki zamanlarda rahim ağzı kanser türlerinin nedeni olabilmektedir.

ok Baba Adayında HPV Varlığı Gebeliği Nasıl Etkiler

Baba Adayında HPV Varlığı Gebeliği Nasıl Etkiler

HPV isim olarak Human Papilloma Virus’un kısaltmasıdır. Bu hastalık genelde cinsel yol ile bulaşır ama düşük ihtimal de olsa aynı iç çamaşırından veya topluma açık alanlardan (hamam ve sauna gibi) bulaşma ihtimali de mevcuttur.

ok HPV Virüsü Belirtileri Nelerdir?

HPV Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Genital siğil (kondilom) adı verilen lezyonların oluşmasını sağlayan virüse Human Papilloma Virus (HPV) denir. Cinsel birliktelik ile yayılan bu virüs günümüzde çok fazla görülmektedir.

ok Kadınlarda Genital Siğil

Kadınlarda Genital Siğil

Genital siğil lezyonları; genital bölgede oluşum gösterir ve Human Papilloma Virüsüne bağlı olarak seksüel ilişki sonucu bulaşma sağlayan bir enfeksiyondur.

ok Genital Siğilin Sebep Olduğu Kanserler

Genital Siğilin Sebep Olduğu Kanserler

HPV, Human Papilloma Virus’ün kısaltmasıdır. Genital bölge ve mukozalarda enfeksiyona neden olan, kondilom adı verilen siğil biçimindeki lezyonların oluşumuna sebep olan bir virüstür.