Genital Siğil Tedavisi

Genital Siğil Nedir?

Genital bölgede görülen ve siğil ya da et beni şeklinde bir dış görünüme sahip olan viral rahatsızlığa genital siğil denir.

Kondilom Nedir?

Kondilom yapıları makat ve çevresinde oluşum göstermesinden kaynaklı olarak sıklıkla yayılım oluşturmaları söz konusu olabilmektedir.

Kondilom Tedavisi

Kondilom tedavisinde öncelikli olarak, makat ve çevresindeki belirtiler ile karşılaşıldığında yapılması gereken doktor kontrolleri ile erken teşhisin sağlanmasıdır.

Makat Siğili ve Siğil Belirtileri

Makatta görülen ve çoğunlukla et beni veya sivilce oluşumuyla karıştırılabilen makat siğili ya da kondilom, HPV'nin bulaş göstermesi sonucunda oluşabilmektedir.

Peniste Siğil ve Erkeklerde Siğil Belirtileri

Peniste siğil ya da anal bölgede siğil oluşumu ne yazık ki prezervatif ile tam anlamıyla önlenemez.

Siğil Bulaşıcı Mıdır? Siğil Yaktırma Nedir?

Siğiller, deri üzerinde yerleşim gösteren çoğunlukla iyi huylu olan minik kabartı ya da kabartıcıklardır.

Rahimde Siğil

Rahim, tıp dili adı ile birçok yerde yer alan ‘’uterus’’ kadın üreme sistemi içerisinde genital bölgenin en etkili görevini yerine getiren bir parçasıdır.

Hamilelikte (Gebelikte) HPV

Hamilelik döneminde hormonal ve bağışıklık sisteminin değişimlerinden kaynaklı olarak, altta yatan virüsün ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksek olabilir.

Erkekte Genital Siğil Tedavisi

Human Papilloma Virüsü cinsel yol ve temas ile bulaşan, bulaşma olduktan sonra nüks etme durumu gözlenen ve vücudun her alanında lezyon oluşturabilen bir enfeksiyon türüdür. Virüs genital bölge, makat bölgesi , erkek üreme organı ve etrafı mukoz membranlarında enfeksiyon oluşturma ihtimali olan siğil şeklindeki kitlelerin oluşmasına sebep olur.